Zdroj: https://www.uhliste.cz/denik/27.5.2009  •  Vydáno: 27.5.2009 17:46  •  Autor: Tomas

27.5.2009

Tak a je tu další článek, tentokrát o návštěvě výstavy Hobby 2009 v českých Budějovicích,o plánované Jízdě svatého Linharta v Uhlišti a také o práci na zahrádce.

Co se od posledně změnilo na stránkách? Pravidelný návštěvník jistě ví a pro ty pro ty ostatní je tady malý souhrn:

Zasadil jsem nové rostliny a nebo nově napsal o nic článek, jsou to:
Kiwi Hardy red
Kustovnice čínská - Goji
Nashi
Napsal jsem nový článek o Pěstování borůvek .
Dalším novým článkem je článek o Chorobách angreštu .

Vytvořil jsem novou rubriku Recepty
Tuto rubriky bych rád připravoval s vámi - čtenáři těchto stránek.
Máte-li zajímavý recept, podělte se o něj s ostatními. Recepty mi posílejte přes kontakt uvedený na stránkách nebo na:  info@uhliste.cz.

V tuto chvílí jsou zde již dva recepty a další připravuji Pampeliškový med a Sedmikráskový med .

Byl jsem nucen upravit reklamu na stránkách a to z důvodu malého prokliku na reklamy - málo lidí si reklamy všimlo a kliklo na ni. Reklamu jsem tedy graficky upravil a vložil přímo do článků. Snad se tím míra prokliku zvedne, alespoň do té míry, aby mi to z větší části pokrylo náklady s provozem těchto stránek.

Do deníku teď nemám moc času psát. Hodně práce na zahradě, setí, sázaní, pletí a spousta dalších činností. K tomu příprava dřeva na zimu, jízda do lesa a těžení dřeva na příští rok, loňské a předloňské dřevo musím nařezat, naštípat a odvozit do sklepa.

 V polovině května, konkrétně 16.5.2009 jsem byl s rodinou na výstavě Hobby 2009 v Českých Budějovicích. Bohužel nám moc nepřálo počasí, bylo poměrně chladno a zastihl nás i déšť. Výstava byla zajímavá (až na to neskutečné množství lidí) a daly se koupit pěkné rostliny za celkem dobré ceny. Koupili jsme nějaké lilie, jiřiny a kiwi Hardy red.

Velkým zklamáním pro nás byla návštěva stánku subtropického zahradnictví Kruh z Jilemnice. To co předvedli a prodávali za rostliny to byl jedním slovem hnus - samé předražené malé chcípáky. Pokud takovéhle rostliny posílají i přes zásilkovou službu, tak lituji všechny co si něco objednají. Chtěl jsem si v létě udělat výlet do Jilemnice a nakoupit nějaké nové a zajímavé rostliny, ale po této zkušenosti to neudělám - o takový hnus opravdu nemám zájem.

Dne 13.6.2009 od 10:00 hodin proběhne v Uhlišti již tradiční Jízda svatého Linharta spojená se žehnáním koní. Z této akce připravím reportáž včetně fotografií. Všichni jsou srdečně zváni.

Na zahrádce pracuji, tak jak mi to počasí dovolí a samozřejmě i dle mého volného času.
Stále kvetou jarní květiny, i když už jich není tolik a zahrádka se pomalu, ale jistě připravuje na léto. Zasadil jsem nové lilie a jiřiny. Začínám vykopávat zatažené tulipány. Jaká byla a stále i je zahrádka letos na jaře si můžete přečíst v článku Jaro 2009

Už začínáme sklízet první plody  Kamčatské borůvky

Co bude na stránkách nového v nejbližší době si vůbec netroufám odhadnout. Vše bude záležet na tom kolik budu mít volného času. Již teď se věnuji stránkám především ve večerních a někdy i nočních hodinách. Snad se mi konečně podaří dopsat již slibovaný článek o domácí výrobě štaflí. Určitě napíšu článek o žehnání koní v Uhlišti a budu sledovat růst rostlin a dozrávání různých plodů - to vždy najdete u konkrétní rostliny v sekci Pěstované rostliny

Včera přišlo krupobití, padaly kroupy velikosti pinpongového míčku. Přední sklo auta jsem stačil přikrýt kartonem. Podařilo se mi také včas schovat všechny květiny v květináčích. Na zahrádce se nedalo vůbec nic dělat, poškodilo to několik stromů. Pod kamčatskou borůvkou jsem sebral hrst zralých nebo dozrávajících plodů. Je „sklizena „třetina až polovina úrody rybízu, angreštu, meruněk a hrušek. Nejvíce to odnesly třešně, kde jsou zničeny tři čtvrtiny plodů a vinná réva, která byla řádně „oholena". Je mi s toho špatně, ale mohlo to dopadnout i hůře.