Dětské batohy, polštáře a deky za nejlepší ceny na internetu


Bimboland - hračky pro všechny děti

Nové komentáře

Sázení ovocných stromů

good job and thanks information https://goo.gl/uHqTng || https://goo.gl/2WwzGX || https://goo.gl/4S8Dcs

Zaslal/a: Menyembuhkan-Penyakit-Ti  •  Čas: 15.9.2017 6:13

Jedlé plody

thank you for your attention https://goo.gl/T1nNf6 || https://goo.gl/s5UZod || https://goo.gl/B1bbuV

Zaslal/a: Umpan-Pancing-Ikan-Lele  •  Čas: 12.9.2017 9:18

Pampeliškový med

the Radar EV Path rolex replica uk based on personal aesthetic and performance preferences.Nike Vision took a brand-new approach with its lenses, creating oakley outlet a one-piece shield construction meant to provide a seamless Replica Hermes Handbags ...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:26

Hrušeň

used by mountain Replica Hermes Handbags bikers, the Jawbreaker, for example, needing to handle the force and head movement oakley replica with high grip. A track sprinter, however, using the EVZero doesn't need that grip, but IWC replica watches w...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:25

Chodská Úhlava

Kerri Walsh Breitling rolex watches says she finds the Prizm Field applicable for beach volleyball as whites and blues gets enhanced, allowing the ball and the sky to remain clear.The eight lenses can all fit in one of the rolex replica uk five oakley o...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:24
Kategorie: Deník

27.5.2009

Tak a je tu další článek, tentokrát o návštěvě výstavy Hobby 2009 v českých Budějovicích,o plánované Jízdě svatého Linharta v Uhlišti a také o práci na zahrádce.

Co se od posledně změnilo na stránkách? Pravidelný návštěvník jistě ví a pro ty pro ty ostatní je tady malý souhrn:

Zasadil jsem nové rostliny a nebo nově napsal o nic článek, jsou to:
Kiwi Hardy red
Kustovnice čínská - Goji
Nashi
Napsal jsem nový článek o Pěstování borůvek .
Dalším novým článkem je článek o Chorobách angreštu .

Vytvořil jsem novou rubriku Recepty
Tuto rubriky bych rád připravoval s vámi - čtenáři těchto stránek.
Máte-li zajímavý recept, podělte se o něj s ostatními. Recepty mi posílejte přes kontakt uvedený na stránkách nebo na:  info@uhliste.cz.

V tuto chvílí jsou zde již dva recepty a další připravuji Pampeliškový med a Sedmikráskový med .

Byl jsem nucen upravit reklamu na stránkách a to z důvodu malého prokliku na reklamy - málo lidí si reklamy všimlo a kliklo na ni. Reklamu jsem tedy graficky upravil a vložil přímo do článků. Snad se tím míra prokliku zvedne, alespoň do té míry, aby mi to z větší části pokrylo náklady s provozem těchto stránek.

Do deníku teď nemám moc času psát. Hodně práce na zahradě, setí, sázaní, pletí a spousta dalších činností. K tomu příprava dřeva na zimu, jízda do lesa a těžení dřeva na příští rok, loňské a předloňské dřevo musím nařezat, naštípat a odvozit do sklepa.

 V polovině května, konkrétně 16.5.2009 jsem byl s rodinou na výstavě Hobby 2009 v Českých Budějovicích. Bohužel nám moc nepřálo počasí, bylo poměrně chladno a zastihl nás i déšť. Výstava byla zajímavá (až na to neskutečné množství lidí) a daly se koupit pěkné rostliny za celkem dobré ceny. Koupili jsme nějaké lilie, jiřiny a kiwi Hardy red.

Velkým zklamáním pro nás byla návštěva stánku subtropického zahradnictví Kruh z Jilemnice. To co předvedli a prodávali za rostliny to byl jedním slovem hnus - samé předražené malé chcípáky. Pokud takovéhle rostliny posílají i přes zásilkovou službu, tak lituji všechny co si něco objednají. Chtěl jsem si v létě udělat výlet do Jilemnice a nakoupit nějaké nové a zajímavé rostliny, ale po této zkušenosti to neudělám - o takový hnus opravdu nemám zájem.

Dne 13.6.2009 od 10:00 hodin proběhne v Uhlišti již tradiční Jízda svatého Linharta spojená se žehnáním koní. Z této akce připravím reportáž včetně fotografií. Všichni jsou srdečně zváni.

Na zahrádce pracuji, tak jak mi to počasí dovolí a samozřejmě i dle mého volného času.
Stále kvetou jarní květiny, i když už jich není tolik a zahrádka se pomalu, ale jistě připravuje na léto. Zasadil jsem nové lilie a jiřiny. Začínám vykopávat zatažené tulipány. Jaká byla a stále i je zahrádka letos na jaře si můžete přečíst v článku Jaro 2009

Už začínáme sklízet první plody  Kamčatské borůvky

Co bude na stránkách nového v nejbližší době si vůbec netroufám odhadnout. Vše bude záležet na tom kolik budu mít volného času. Již teď se věnuji stránkám především ve večerních a někdy i nočních hodinách. Snad se mi konečně podaří dopsat již slibovaný článek o domácí výrobě štaflí. Určitě napíšu článek o žehnání koní v Uhlišti a budu sledovat růst rostlin a dozrávání různých plodů - to vždy najdete u konkrétní rostliny v sekci Pěstované rostliny

Včera přišlo krupobití, padaly kroupy velikosti pinpongového míčku. Přední sklo auta jsem stačil přikrýt kartonem. Podařilo se mi také včas schovat všechny květiny v květináčích. Na zahrádce se nedalo vůbec nic dělat, poškodilo to několik stromů. Pod kamčatskou borůvkou jsem sebral hrst zralých nebo dozrávajících plodů. Je „sklizena „třetina až polovina úrody rybízu, angreštu, meruněk a hrušek. Nejvíce to odnesly třešně, kde jsou zničeny tři čtvrtiny plodů a vinná réva, která byla řádně „oholena". Je mi s toho špatně, ale mohlo to dopadnout i hůře.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Krupobití odpovědět
Srdečně zdravím a děkuji za zajímavé čtení a poznatky. Překvapila mě intenzita krupobití v Uhlišti. U nás v Klatovech jsme měli štěstí a v noci z 26. na 27. 5. jsme zažili jen pořádný liják. Vím jak to každého zahrádkáře mrzí, když mu kroupy udělají takovou paseku a zbaví ho radosti z úrody a jeho snažení přijde vniveč. Držím Vám proto palce, aby Vás to od dalšího zahradničení neodradilo a už žádné podobné řádění živlů Vás nepotkalo.
Od loňského roku pěstuji také Kamčatské borůvky a úrodu jsem již stačil otrhat. Bylo to opravdu za minutu dvanáct, protože plody padaly při sebemenším zatřesení s keřem. Při úterním lijáku bych o ni určitě přišel. Z pěti keřů zaplnila hluboký polévkový talíř, což si myslím, že je docela úspěch.
Ještě jednou zdravím a přeji vše dobré. Karel