Zdroj: https://www.uhliste.cz/denik/22.1.2008  •  Vydáno: 22.1.2009 20:13  •  Autor: Tomas

22.1.2008

V přírodě, myslím u lesa, v lese i na poli to vypadalo jako kdyby tudy prošel Mrazík s berlou mrazilkou. Mám udělané nějaké fotky, které se pokusím ...

Tak nám přestalo mrznout. Mrazivé období bylo silné s dlouhé. Takto dlouhé mrazy v Uhlišti nepamatuji. Přes den se teplota pohybovala kolem -10°C a v noci klesala až na hodnotu -20°C. Topil jsem jak blázen (to padlo kýblů uhlí za den), ale k ránu mi byla stejně zima. Většinou trvá takto silné mrazivé období jeden týden, ale tentokrát to byli týdny čtyři a na baráku to bylo znát.
V přírodě, myslím u lesa, v lese i na poli to vypadalo jako kdyby tudy prošel Mrazík s berlou mrazilkou. Mám udělané nějaké fotky, které se pokusím v nejbližší době umístit na stránky. Chodím už do práce a tak je méně volného času.
Včera začalo pršet a všechen sníh co tady byl je pryč. Protože teplota v noci je lehce pod nulou, tak jsou pěkně namrzlé chodníky, ale i silnice. Špatně se chodí i jezdí autem.
Co má v plánu v nejbližší době.
Co se týká těchto stránek: Mám připraveny a rozpracovány dva články o chorobách rostlin, jeden o slivoni a druhý o třešni. Dále bych chtěl upravit (lépe uspořádat) kategorii Tvorba zahrádky. Připravuji článek, takový návod o výrobě ptačí budky včetně fotografií (budku mám postavenou i fotografie nafocené, zbývá napsat text a dát to dohromady).
Na zahrádce budu o víkendu (pokud mi to počasí dovolí) natírat stromy bílou barvou - vápenným mlékem, z důvodu ochrany před mrazem.