Dětské batohy, polštáře a deky za nejlepší ceny na internetu


Bimboland - hračky pro všechny děti

Nové komentáře

Sázení ovocných stromů

good job and thanks information https://goo.gl/uHqTng || https://goo.gl/2WwzGX || https://goo.gl/4S8Dcs

Zaslal/a: Menyembuhkan-Penyakit-Ti  •  Čas: 15.9.2017 6:13

Jedlé plody

thank you for your attention https://goo.gl/T1nNf6 || https://goo.gl/s5UZod || https://goo.gl/B1bbuV

Zaslal/a: Umpan-Pancing-Ikan-Lele  •  Čas: 12.9.2017 9:18

Pampeliškový med

the Radar EV Path rolex replica uk based on personal aesthetic and performance preferences.Nike Vision took a brand-new approach with its lenses, creating oakley outlet a one-piece shield construction meant to provide a seamless Replica Hermes Handbags ...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:26

Hrušeň

used by mountain Replica Hermes Handbags bikers, the Jawbreaker, for example, needing to handle the force and head movement oakley replica with high grip. A track sprinter, however, using the EVZero doesn't need that grip, but IWC replica watches w...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:25

Chodská Úhlava

Kerri Walsh Breitling rolex watches says she finds the Prizm Field applicable for beach volleyball as whites and blues gets enhanced, allowing the ball and the sky to remain clear.The eight lenses can all fit in one of the rolex replica uk five oakley o...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:24
Kategorie: Rady ze zahrady

Řez bobulovin

V kterou roční dobu a jak správně provádět řez bobulovin - angrešt, borůvky, rybíz, maliny a ostružiny. To je obsahem tohoto článku.

Řez angreštu

Angrešty jsou většinou velmi trnité rostliny. Plodí na jednoletých a na starších výhonech.
Řez provádíme koncem zimy, ještě před vyrašením pupenů. Nejlepší dobou je únor.

Výchovný řez:

1 rok po výsadbě zkrátíme v únoru všechny výhony o tři čtvrtiny. Z postraních výhonů, které vyrostou v následujícím roce vybereme 8 až 10 pro budoucí kosterní větve.Udržovací řez:

Existují dva způsoby řezu odrostlých keřů angreštu.

1) Řez na plodonosný obrost - velmi pracný způsob řezu, který spočívá v každoročním zkracováním všech nových výhonů na trvalých kosterních větvích. Tímto řezem docílíme menší úrody větších plodů.


2) Regulační řez - méně náročný způsob řezu, při kterém odstraňujeme celé staré větve. Úroda při tomto způsobu řezu bude velká, ale plody budou malé. Pokud chceme mít úrodu větších plodů je nutné na konci jara udělat probírku plodů.


Řez borůvek

Dřevo borůvek je plodné několik let a proto se mohou borůvky nechat přirozeně růst jako keře.
Řez provádíme koncem zimy, nejlepší dobou je únor. V tu dobu dobře poznáme květní pupeny, které jsou v porovnání s listovými nápadně kulatější.

 Výchovný řez:

Během prvních dvou až tří let se zaměříme na správný tvar keře. Odřezáváme větve, které směřují vodorovně z keře a všechny slabé větvě až ke vzpřímenému výhonu.

Udržovací řez:

Provádíme u odrostlých keřů. V jednom roce neodstraňujeme více než čtvrtinu výhonů. Odřežeme staré a slabé větve a to co nejníže až na bázi rostliny a nahradíme je novými letorosty.


Řez bílého a červeného rybízu

Červený a bílý rybíz se poměrně snadno pěstuje a prořezává. Plodí na bázi jednoletých postraních větví. Které se silně seříznou na zkrácené větévky, které budou každoročně plodit.
Řez provádíme koncem zimy, ještě před vyrašením pupenů. Nejlepší dobou je únor.

Výchovný řez:

Dobře vypěstovaná sazenice by měla mít minimálně tři bujné výhony na krátkém nezavětveném kmínku. Výhony se v únoru zkrátí o polovinu a tím se podnítí růst dalších silných výhonů a z těch vzniknou v dalším roce kosterní větve.


Udržovací řez:

Každou zimu zkrátíme loňské výhony. Občas odstraníme staré a méně plodné větve. Odstraňujeme větve, které rostou k zemi.


Řez černého rybízu

Pěstuje se jako keř s mnoha mladými výhony, které vyrůstají blízko báze rostliny nebo z povrchu půdy.
Řez provádíme koncem zimy, ještě před vyrašením pupenů. Nejlepší dobou je únor.

Výchovný řez:

Cílem výchovného řezu je vypěstování silného keře s mnoha výhony. Nejdříve silně seřízneme všechny výhony, tím podpoříme letní růst nových výhonů. V následujícím roce odstraníme pouze slabé a špatně rostlé výhony.


Udržovací řez:

Odstraníme co nejvíce tmavých tříletých (pokud byl keř zanedbaný i všechny starší větve) ve prospěch nových mladých výhonů. Tento řez je možný od doby po odplození až do počátku jara.


Řez malin

Maliny plodí na výhonech vyrostlých předcházející rok. Výhony  po odplození usychají. Řezem odstraňujeme staré odplozené výhony. Doba vhodná pro řez je podzim nebo jaro. Osobně doporučuji jarní řez a to z důvodu zimní ochrany proti větrům (více výhonů spolu je silnějších než méně). Na jaře je i velmi dobře poznat uschlý výhon a výhon s tvořícími se pupeny.

Řez ostružin

Ostružiny plodí na krátkých mladých postraních výhonech, které vyrůstají na dlouhých prutech. Rostliny pěstujeme většinou u slunné zdi nebo na drátěné konstrukci. přibližné rozměry drátěné konstrukce pro jednu rostlinu: délka 2 metry, výška 1,5 - 2 metry, vzdálenost mezi napnutými dráty 30 cm.
Řez provádíme po sklizni a potom znovu koncem zimy.

Výchovný řez:

Rostliny sázíme na jaře, pruty seřízneme na velikost 20 až 30 cm od země. K rostlině nahrneme dostatečnou vrstvu mulče. Vyrostlé výhony vedeme po drátěné konstrukci.

Udržovací řez:

Udržovacím řezem získáme každým rokem jednoleté plodné výhony. Po sklizni odstraníme dvouleté odplozené pruty, které usychají. Odstraňujeme také slabé a nevhodně rostlé pruty. Na konci zimy zkrátíme všechny pruty o cca 10 až 15 cm, jsou - li poškozeny mrazem, tak až na zdravé a mrazem nespálené části.


Čtěte také: Řez jádrovin

Čtěte také: Řez peckovin

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.