Dětské batohy, polštáře a deky za nejlepší ceny na internetu


Bimboland - hračky pro všechny děti

Nové komentáře

Sázení ovocných stromů

good job and thanks information https://goo.gl/uHqTng || https://goo.gl/2WwzGX || https://goo.gl/4S8Dcs

Zaslal/a: Menyembuhkan-Penyakit-Ti  •  Čas: 15.9.2017 6:13

Jedlé plody

thank you for your attention https://goo.gl/T1nNf6 || https://goo.gl/s5UZod || https://goo.gl/B1bbuV

Zaslal/a: Umpan-Pancing-Ikan-Lele  •  Čas: 12.9.2017 9:18

Pampeliškový med

the Radar EV Path rolex replica uk based on personal aesthetic and performance preferences.Nike Vision took a brand-new approach with its lenses, creating oakley outlet a one-piece shield construction meant to provide a seamless Replica Hermes Handbags ...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:26

Hrušeň

used by mountain Replica Hermes Handbags bikers, the Jawbreaker, for example, needing to handle the force and head movement oakley replica with high grip. A track sprinter, however, using the EVZero doesn't need that grip, but IWC replica watches w...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:25

Chodská Úhlava

Kerri Walsh Breitling rolex watches says she finds the Prizm Field applicable for beach volleyball as whites and blues gets enhanced, allowing the ball and the sky to remain clear.The eight lenses can all fit in one of the rolex replica uk five oakley o...

Zaslal/a: aa123  •  Čas: 12.9.2017 5:24
Kategorie: Pěstované rostliny

Borůvka Bleucrop

Odrůda: Vaccinium Corymbosum "Bleucrop"

Odrůda: Vaccinium Corymbosum "Bleucrop"
Původ: zahradnictví Starkl
Termín sázení: srpen 2007

Popis rostliny:
Tato borůvka dorůstá do výšky 1,5 m. Je velmi odolná vůči mrazu a dá se pěstovat i v oblastech do 800 m nad mořem. Pro dobré výsledky při pěstování je nutné dodržet dva základní faktory: kyselou půdu (ph 4,5) a dostatek vody.
Jak správně pěstovat borůvky se dočtete v článku: Pěstování borůvek


14.8.2011
I letos máme spostu plodů.


25.5.2011
I letos borůvka krásně kvete.


29.5.2010
Rostlinka je už pěkně silná a letos nasadila velké množství květů.


3.9.2009

Konečně sklízíme první plody z této rostliny. Plody průměrně veliké a chuťově moc dobré.

Květen 2009

Rostlinka začala pěkně růst a má i nějaké květy. Takže i plody této borůvky letos ochutnáme.

Srpen 2008

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, množství rašeliny odpovědět
Dobrý den, mám 3 borůvky v kontejnerech, jednu 3letou v 15l a dvě 2leté v 5l. chystám se přesadit ty malé do 15l a tu velkou bych chtěl už dát do země. Kolik litrů rašeliny či směsy rašeliny s hrabankou byste doporučoval minimálně. Počítám minimálně 70l, ale chtěl bych ji mít větší, proto bych přemýšlel o 140 nebo dokonce 210l. Jak velká borůvka může dorůst ve 210l rašeliny? Nemáte s tím zkušenost? Kolik litrů rašeliny jste použili u té nafocené borůvky. Mě připadá, že má malé přírustky na to, že je v zemi. Zaléváte jenom dešťovkou nebo ne.
Někde sem četl, že hrabanka není až tak dobrá jako rašelina. Možná na horu jako mulč by se hodila. Nebo do spod, kde postupně vyhnije a stane se rašelinou za pár let.
, žloutnutí keřů odpovědět
Mám 24 keřů borůvek několika odrůd nasazených ve dvou řadách. Stáří keřů je 3 - 10 let. Pravidelně a stále je stejně hnojím, zmlazuji a v létě dostatečně zalévám. Rašelinu dosypávám na jaře a na podzim, v průběhu léta při vytrhávání (neokopávám) dosypávám piliny. Úroda letos byla pro mne nadprůměrná. Na jedné řadě keřů mi nové přírustky a bylo jich málo,zežloutly a místy opadaly listy. Plody normálně dozrály. Podotýkám, že jsem o obě řady pečovala stejně. Zatím jsem nezjistila příčinu. Poradíte? Děkuji.
icon odpověděl(a)
Dobrý den.
O borůvky pečujete správně, pravděpodobně to bude způsobeno nepříliš letním počasím, kdy jsou rostlinky "zblblé" a už se připravují na podzim.
, kyselost půdy? odpovědět
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda platí všeobecně, že borůvky potřebují kyselou půdu? Mám dva různé druhy v květnících na terase a chtěla bych jim poskytnout to nejlepší.
Děkuji moc za radu.
Hanka Kaderková
icon odpověděl(a)
Dobrý den.
Ano, všechny borůvky potřebují kyselou půdu. Jak pěstovat borůvky je deailně popsáno v článku "Pěstování borůvek".